Як обрати українську вишиванку

2019-06-07 Як обрати українську вишиванку

Сьогодні українська вишиванка, купити яку можна в спеціалізованому магазині чи замовити онлайн, користується неабияким попитом. Вбрання в українському стилі популярне не тільки в країні. Із задоволенням вишивкою оздоблюють сукні відомі дизайнери, а український одяг є окрасою світових подіумів. Оскільки на сучасному ринку представлений багатий асортимент продукції, вибрати те чи інше вбрання дуже важко. Слід також зазначити, що активно імпортуються вишиванки китайського виробництва, якість яких бажає бути кращою. Такі вироби виготовлені з тканин поганої якості,  а сам візерунок приклеєний до матеріалу.

На що ж звернути увагу під час вибору одягу в українському стилі?

Як обрати українську вишиванку

  1. Колір. Більшість українців надають кольору вишитого вбрання сакральне значення. В давнину білий був символом чистоти та невинності, червоний ототожнювався з життєвою силою, сонцем та вогнем, зелений символізував природню красу та рослинність, синій – глибини річок та небо, чорний – вікову мудрість. Таким чином, той чи інший колір вишиванки є своєрідним оберегом.
  2. Візерунок. Якщо ви бажаєте купити вишите плаття в українському стилі, звертайте увагу на орнамент, оскільки він також має велике значення. Серед рослинних візерунків найчастіше зображають чорнобривці, лілію, мак, дуб, виноградну лозу, троянду і т.д. Так, виноград виступає символом сімейних цінностей, мак оберігає людей та худобу від зла, троянда означає відновлення, лілія ототожнюється з дівочою красою, невинністю та чистотою, а калина – зі справжньою українською жіночою вродою. На вишитих сорочках можна зустріти птахів, квіти, геометричні орнаменти. Останні беруть початок ще з розвитку слов’янської міфології.
  3. Тканини. Раніше для виготовлення сорочок використовувалось домоткане льняне чи конопляне полотно. Сьогодні застосовують бавовну, льон, інколи батист. Сучасні виробники також додають невеликий відсоток синтетичних волокон, аби виріб краще тримав форму. Зустрічаються також вишиванки зі штучних матеріалів, вартість їх невисока, проте і хороша якість їм не притаманна. Окрім того, такі тканини можуть викликати подразнення шкіри та сприяти виникненню алергічних реакції. Тому краще обирати сорочки з натурального полотна, оскільки воно добре поглинає та відводить вологу, довговічне, відрізняється протиалергійними та антибактеріальними властивостями.

Вбрання в українському стилі – популярна та невід’ємна частина гардеробу. Одяг стане окрасою не лише на святі, але й у повсякденному житті.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 голосов, средний : 5,00 з 5)
Загрузка...